Informace k letošnímu kurzu

Zažijete mrazivou krásu i radost ze společného zvládání pravidel pobytu v zimní přírodě. Program kurzu je vyvážen tak, aby byl výzvou, ale zůstal příjemnou a užitečnou zkušeností pro všechny jeho účastníky.

Naučíte se pohybovat na sněžnicích a žít v zimní přírodě – rozdělat oheň na sněhu a připravit si jídlo, zorientovat se, zvážit možnosti a rozvrhnout své síly, udržet si tepelnou pohodu, postavit si vlastní obydlí a strávit v něm příjemný čas s přáteli mimo civilizaci v lůně Rychlebských hor. Hodně se nasmějete, zapotíte se i zahloubáte, poznáte kouzlo lipnických her, ale hlavně dobijete baterky, vyčistíte si hlavu a s elánem se vrátíte domů.

V ceně je zahrnuto: 14 dní a nocí v zimní přírodě, jídlo a zázemí v táboře, pojištění, náklady na speciální materiálové vybavení, jedineční hosté, nečekaná překvapení. Na putovní části budeme nocovat ve vlastních stanech a v táboře v indiánských tee-pee.

Předchozí zkušenosti ze zimního táboření nejsou podmínkou. Očekáváme průměrnou fyzickou kondici, vlastní otestovaný batoh, kvalitní spací pytel do zimy, přiměřené oblečení a kvalitní rozchozené boty do sněhu. Více informací ke kurzu a vybavení v Tipy a vychytávky

Pořádá Prázdninová škola Lipnice ve spolupráci s katedrou rekreologie UP Olomouc.


po.jpg

Projekt Život je Gotickej pes dlouhodobě podporuje vzdělávací agentura
Project Outdoor s.r.o. (více na www.projectoutdoor.cz)